Трамп може скільки завгодно лякати партнерів з ЄС, але ці погрози обернуться проти нього - експерт

Трамп може скільки завгодно лякати партнерів з ЄС, але ці погрози обернуться проти нього - експерт

Президент США Дональд Трамп намагається диктувати свої правила Європейському Союзу, використовуючи погрози та економічний тиск. Проте такий підхід може обернутися проти нього самого.

Про це повідомляє політична оглядачка у Парижі Оксана Мельничук в ефірі “Ми-Україна”.

За її словами, Трамп намагається змінити усталений міжнародний порядок, залякуючи союзників та створюючи напругу у торговельних відносинах. 

"Це його метод - буріть, лякати, ставити людей у ступор", - зазначає вона.

Мельничук також звертає увагу на те, що європейські лідери вже знайшли відповіді на такі загрози. Зокрема, президент Франції Еммануель Макрон наголосив, що його країна та Європа в цілому збережуть свою економічну стійкість. 

"Як продавали люкс-продукти, вино, парфуми, так і будемо продавати. Просто це американський споживач буде платити більше, якщо Трамп введе мита", - навела вона слова французького лідера.

Проте головна проблема не в товарах класу люкс, а у стратегічно важливих секторах економіки, таких як сталь та алюміній. 

"Це питання не тільки Трампа, а й компаній, які закуповують ці матеріали в Європі. Поки Трамп буде намагатися розвивати власне виробництво, американському бізнесу потрібно буде знаходити альтернативні джерела сировини", - пояснює експертка.

Також Мельничук наголошує, що загравання Трампа зі своїм електоратом не вирішує реальних проблем у США, зокрема інфляційного тиску. 

"Все, що він робить, викликає більше занепокоєння у його ж виборців, ніж у Європі", - підсумувала вона.

Попри погрози Трампа, ЄС залишається потужним союзом із власними економічними важелями впливу. За кількістю населення він удвічі перевищує США, що дає йому додаткову вагу у переговорах. Тому, на думку оглядачки, "ця піна з часом спаде".

Як писав “Ми-Україна” раніше, всесвітня продовольча програма ООН (WFP) підтвердила, що Сполучені Штати скасували раніше оголошену паузу в пожертвуваннях продовольства. Це дозволить відправити 500 тисяч тонн гуманітарної допомоги, яка перебувала в портах, у морі або була готова до транспортування.

Головне