Скандали з МСЕК: в ДБР відповіли, яке покарання очікує на посадовців

Скандали з МСЕК: в ДБР відповіли, яке покарання очікує на посадовців

Державне бюро розслідувань відкриватиме кримінальні провадження у разі, якщо встановлять факт, що інвалідність дали безпідставно.

Про це заявила радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян в ефірі "Ми-Україна".

Вона нагадала про справу коли викрили керівницю МСЕК та її сина, який обіймає посаду в управлінні Пенсійного фонду, на незаконному збагаченні та махінаціях з медичними документами.

"Виникає питання: звідки такі статки у людини, яка працює у державних органах? Їй оголошено підозру у незаконному збагаченні, зараз проводиться досудове розслідування. Ця тема залишається актуальною і для ДБР. Спочатку повномасштабного вторгнення правоохоронний орган виявляв правопорушення в різних органах за незаконне збагачення, на прикладі ТЦК – Одеського військкома, який наразі перебуває у СІЗО. Усі сфери, які впливають на обороноздатність нашої країни були в полі зору ДБР", - сказала вона.

За її словами, правоохоронним органам доручено рішення перевірити рішення цих медико-соціальних комісій щодо встановлення інвалідності посадовим особам відповідних державних органів.

"За результатами перевірки, якщо будуть підозри, що людина працюючи в держорганах отримала інвалідність незаконно, то це буде підставою кримінального провадження. Це можуть бути різні статті Кримінального Кодексу України – підробка, шахрайство, незаконне збагачення і участь в організованій злочинній групі. Наша задача – довести цю справу до суду", - додала Сапьян.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, президент Володимир Зеленський покладає персональну відповідальність на посадових осіб та очільників органів, які допустили випадки зловживання посадовцями отримання інвалідності.

Головне