Противник продовжує використовувати різні методи для впливу на позиції українських військових, зокрема газові атаки та тактику малих піхотних груп.
Про це повідомив офіцер бригади “Рубіж” Національної гвардії України Володимир Черняк в ефірі “Ми-Україна”.
"Потреба в протигазах завжди була. Я навіть більше скажу, що наші військовослужбовці ними забезпечені. Газ звичайний сльозогінний, проте якщо в тебе немає засобів індивідуального захисту проти такого типу впливу, то ситуація може стати дійсно поганою", - зазначив Черняк.
За словами офіцера, використання таких засобів не є новою тактикою для російських сил.
"Атаки газом взагалі не є новими на озброєнні в рф. Він використовує їх вже давно, не так часто, проте використовує. У наших рядах багато ветеранів, які не один, не два і навіть не п’ять років знаходяться в зоні бойових дій. Тому до таких викликів ми готові", - підкреслив офіцер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни зменшили кількість атак на Харківщині, але зосередились на інших ділянках фронту
"Використання такої тактики зараз свідчить про те, що противник навчається чомусь новому, але й не забуває про старе. Він постійно прощупує слабкі місця в нашій обороні. Там, де він побачить, що така тактика працює, він буде застосовувати її на повну", - зауважив Черняк.
Офіцер також розповів про використання тактики малих піхотних груп.
"Противник піхоту застосовує постійно, не жаліючи зовсім життя та здоров'я своїх військовослужбовців. Людей використовують лише для того, щоб виявити наші вогневі позиції і вже там застосувати свої БПЛА-підрозділи. Наші підрозділи вже настільки напалили ворожої техніки, що противник навіть не ризикує якусь бронетехніку викатати в зоні відповідальності бригади", - зазначив Черняк.
За його словами, ворог продовжує використовувати тактику "живої приманки".
"Люди для них - це жива сила, приманка для того, щоб спровокувати наші позиції на вогневий контакт. А що станеться з тими штурмовими групами, для противника вже не є чимось суттєвим", - додав Черняк.
Як писав “Ми-Україна” раніше, російська армія готувалася до активних дій взимку, сподіваючись, що погодні умови створять сприятливі умови для наступу. Проте бездоріжжя та нестабільна погода значно ускладнили їхні плани.