Протикорабельні "Онікси": чому Україна їх не збиває та як з ними боротися

Протикорабельні

Українська сторона не має змоги збивати надзвукові протикорабельні ракети "Онікс" через певні фізичні обмеження, серед яких їх рух на відносно невеликій висоті, що унеможливлює їх своєчасне виявлення. Так само неефективними проти них є навіть ЗРК MIM-104 Patriot, розповів в ефірі стріму на "Ми-Україна" військовий експерт Олексій Гетьман.

Він зауважив, що оскільки "Онікси" летять на висоті 10-15 м над рівнем моря, побачити їх можна лише за 4,5 км. Радіолокаційні станції їх можуть виявляти на відстані, що не перевищує 10-15 км в залежності від того, де стоїть РЛС і на якій саме висоті летить повітряна ціль.  

"Тому нищити їх вкрай важко. Теоретично їх можна перехоплювати, для цього потрібні навіть не потужніші станції, а їх велика кількість. Ця ракета, якщо вона летить не по інерційній системі наведення, тобто не по внутрішні програмі, а по системі, яка керується ззовні, то потрібні засоби радіоелектронної боротьби, щоб засліплювати ракету і не давати можливості керувати нею ззовні", - розповів він. 

Не менш важливий фактор - це час, за який такі ракети долають відстань. Від запуску до прильоти минає кілька хвилин, тому реагувати вкрай важко. 

Ключовим засобом боротьби з таким типом ракет, за словами Гетьмана, є знищення складів, на яких їх ворог зберігає, а також пускових установок.

"У нас є засоби, які можуть нищити склади та точки пуску. Ці пускові платформи мобільні і переміщуються, але в нас є і розвідка, і підпільники, які нам доповідають про переміщення всередині Криму в тому числі. Перевагу треба віддавати засобам, які знищать склади та пускові установки, ніж перехопленню, коли ракета вже в повітрі", - зазначив Гетьман. 

Він додав, що у боротьбі з "Оніксами" комплекси "Петріот" безсилі, оскільки вони розраховані на балістичні ракети. Як пояснив експерт, вони навіть не бачать цілей, що рухаються нижче 50 м.

Як писав "Ми-Україна" раніше, за даними ГУР МО, станом на сьогодні російська армія має у запасах близько 870 одиниць високоточного озброєння, включно з "Калібрами", "Кинджалами" та Х-101/Х-555.

 

Головне