Для завершення війни необхідно примусити росію до переговорів через єдину позицію партнерів України, посилення санкцій, військової допомоги та активнішу роботу з країнами Глобального півдня. Про це в ефірі "Ми-Україна" заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
Перш за все потрібна синхронізація наших планів щодо закінчення війни з ключовими партнерами.
"Синхронізація планів - не абстрактна, що хтось один говорить одне, хтось інший друге, хтось третій - третє. Всі союзники мають займати одну позицію чітко і тоді оця позиція має бути реалізована. Примус рф - це синхронізована позиція, публічний інформаційний тиск, дипломатичний тиск, економічні санкції, іншого порядку мілітарна допомога, і нарешті більш активна, на мій погляд, робота з країнами Глобального півдня, тому що зробити вигляд, що ми тут щось союзники, а країни Глобального півдня вони начебто нейтральні і десь там в стороні це неправильно. Має бути відповідна інтенсифікація відповідної дипломатичної роботи саме з країнами Глобального півдня", — зазначив Подоляк.
Він наголосив на нинішній несумісності позицій сторін: Україна наполягає на дотриманні міжнародного права, тоді як Москва вважає, що має право атакувати будь-яку країну колишнього СРСР чи Східної Європи для "захисту своїх інтересів".
"Президент (Володимир Зеленський) чітко говорить, що ми можемо тільки примусити росію, попросити не можна. Тобто вона безумовно не буде відмовлятись від своїх планів примусити Україну капітулювати, тобто для рф переговорний процес - це перш за все капітуляція навіть вже не України, а капітуляція ЄС і США щодо підтримки України. Тобто росія вже так ставить питання, може не всі його ще так розуміють, але рф артикулює, що програти має демократія. Це не абстракції, не цінності демократичні, а саме як ресурсні країни. росія хоче довести, що вона сильніша за Європу... росія так ставить питання, що вона вважає, що існування Української держави сьогодні - це величезна загроза російській державності, і тому Україна має бути позбавлена атрибутів суверенності", - зауважив він.
Як писав "Ми-Україна" раніше, в ОП вважають, що задля ефективних безпекових гарантій Україні необхідні не тільки підписані документи, а і реальна військова інфраструктура на її території, включаючи або бази НАТО, або двосторонні домовленості про розміщення систем ППО та далекобійних ракет