Нові послуги та зміни у програмі медичних гарантій: що залишиться безкоштовним, а за що доведеться платити

Нові послуги та зміни у програмі медичних гарантій: що залишиться безкоштовним, а за що доведеться платити

У програмі медичних гарантій на цей рік з'явилися нові послуги. Це, зокрема, радіоізотопна діагностика. Вона є передовим методом діагностики онкозахворювань. А також психосоціальна і психіатрична допомога. Загалом у переліку медпослуг 44 пакети.

Що цьогоріч буде платним, а що покриватиме держава, дізнавалася кореспондентка "Ми-Україна" Ельвіна Сейт-Булаєва.

Мешканці Одеси Юлії Катернук 44 роки та кілька днів тому їй зробили операцію із пересадки нирки. Зараз вона під пильним наглядом лікарів.

"Такий шанс мені подарували, на друге життя. З кожним днем мені все краще", - поділилася Юлія.

Жінка страждає на хворобу нирок із самого дитинства. Першу операцію провели, коли Юлії не було і двох років. А на останню операцію вона чекала рік. Її виконали за направленням лікаря.

"Дізналась, що прийшла мені нирка, мене одразу викликала координатор Юлія Юріївна, і я приїхала. Зробили мені операцію, все безкоштовно", - розповідає Юлія.

Завдяки державній програмі медичних гарантій, кожен українець має право на безоплатну медичну допомогу. Але для отримання послуги необхідно мати направлення від лікаря.

"Планову медичну допомогу у нас приходять пацієнти з грижами, хронічними холециститами, які потребують хірургічного лікування, якісь інші захворювання. Вони, як правило, приходять обстежені на госпітальному етапі з направленням сімейного лікаря чи хірурга. Вони госпіталізуються без всяких додаткових оплат", - зауважив завідувач хірургічного відділення сучасних та інноваційних технологій Сергій Трепет.

Але якщо у вас немає документа від сімейного лікаря, це не означає, що вам не допоможуть.

"Якщо на момент звернення у пацієнта невідкладний стан, то ніякого направлення йому не треба брати, а він госпіталізується в лікарню по швидкій допомозі і йому надається медична допомога в повному обсязі", - додав завідувач.

Ще влітку уряд врегулював питання щодо надання платних і безоплатних послуг медичними закладами. Ті зміни набули чинності вже з 1 січня. Отже, за програмою медгарантій, більшість послуг були та залишаються безкоштовними.

Без направлення можна отримати первинну та екстрену допомогу, а також:

"Лікаря-гінеколога, психіатра, нарколога, стоматолога, педіатра, фтизіатра або лікаря військової спеціальності", - зазначив в.о. директора департаменту медичних послуг МОЗ України Євген Гончар.

Водночас є низка послуг, за які лікарі можуть брати гроші:

"Косметологічні послуги, пластична хірургія не за медичними показаннями, якщо це стосується якихось масажів або інших речей, то ці послуги і зараз є платними, але тепер цей процес є більш врегульованим", - додав Гончар.

А ще платними стануть послуги з надання медичної допомоги вдома або перебування пацієнта в палатах з підвищеним комфортом. Перелік цих послуг і прайс лікарні мають оприлюднити на своїх офіційних сайтах.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, українські медики провели 467 операцій з трансплантації органів за одинадцять місяців 2024 року.

Головне