Російська ракета, яка 21 листопада поцілила у Дніпро, належить до класу зброї середньої дальності з бойовою частиною, що розділяється. Такого висновку в ефірі "Ми-Україна" дійшов авіаексперт НАУ Валерій Романенко.
Він зауважив, що до сьогоднішньої заяви ГУР про застосування ворогом ракетної системи "Кедр" про неї нічого чутно не було як власне і про путінський "Орешнік".
"Вони ж люблять різні назви одним і тим самим штукенціям якимось надавати - "Рубіж", "Орешник", Кедр"- а от індекс ГРАУ (система позначення зразків озброєння та техніки в рф - ред.) він єдиний", - зазначив фахівець.
Романенко наголосив, що щодо "Кедра" дійсно майже нічого не відомо.
"Єдине, що можна сказати, це не міжконтинентальна ракета. Скоріше за все, це все ж таки ракета середньої дальності, бо міжконтинентальні ракети не здатні вражати цілі за 850 км. Ймовірно, це дійсно ракета середньої дальності з бойовою частиною, що розділяється", - сказав він.
Водночас авіаексперт звернув увагу на те, що вибухів загалом у Дніпрі було шість, а не 36.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як збити нову російську балістику "кєдр": що відомо про комплекс THAAD та чим він кращий за Patriot
"Загалом про всі ці типи ракет - "Кедр", "Орешнік", РС-26 - практично немає інформації у вільному доступі. Це системи, які не випускаються серійно та не пропонувалися на експорт, хоча росіяни загалом всі свої ракетні системи ну крім міжконтинентальних як правило пропонували на експорт. От і розробка почалася в останні роки, бо фактично договір про ракети середньої дальності завершив свою дію в серпні 2019-го року, коли США вийшли з цього договору", - зауважив Романенко.
За його словами, скоріше за все знищувати їх "ми не маємо можливості".
Як писав "Ми-Україна" раніше, на Харківському напрямку зафіксовано присутність військових з Північної Кореї, які готуються до можливих наступальних дій.