Електронні направлення на ВЛК: в МО пояснили, куди звертатись якщо медзаклад відмовився його прийняти

Електронні направлення на ВЛК: в МО пояснили, куди звертатись якщо медзаклад відмовився його прийняти

Міністерство оборони закликало громадян напряму інформувати відомство про усі випадки, коли медзаклади відмовляються приймати електронні направлення на ВЛК, згенеровані у застосунку "Резерв+". На цьому в ефірі "Ми-Україна" наголосила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Вона зазначила, що кожен такий випадок Міноборони розбирає разом з командуванням Сухопутних військ, Міністерством охорони здоров'я та Генштабом. 

Черногоренко нагадала, що стара система військово-лікарських комісій супроводжувалася значними бюрократичними ускладненнями та корупційними ризиками. 

"Наша команда, не боячись робити складні проєкти, почала велику реформу в ВЛК, її було започатковано в кінці 20024 року. Ми змінили нормативну базу, тобто змінили нормативно-правові акти і цифровізували ці процеси, щоб для громадян ця процедура стала зручною і прозорою. Перший етап закінчився нещодавно, він складався з двох фаз. Перша - це електронні направлення через "Резерв+"... Загалом електронні направлення згенерували собі вже більше 40 000 українців, тобто 40 000 були згенеровані електронні направлення. Це достатньо швидкий темп розгортання взагалі цього функціоналу", - розповіла заступниця міністра.

Як писав "Ми-Україна" раніше, до 5 червня усі, хто має статус "обмежено придатний" до військової служби потрібно повторно пройти ВЛК. Направлення на ВЛК можна отримати через застосунок "Резерв+" або звернутися особисто в ТЦК. Далі комісія у медзакладі і нове рішення - придатний або не придатний. 

Головне