Росіяни продовжують атакувати прифронтові території України дронами "Молнія". Лише за минулу добу зафіксовано три атаки на Харків та область. Що це за безпілотники та як має особливості в ефірі "Ми-Україна" розповів авіаексперт, провідний науковий співробітник НАУ Валерій Романенко.
БпЛА "Молнія" - це примітивний російський ударний fpv-дрон, для якого потрібні найпростіші компоненти, які можна придбати на китайських маркетплейсах. Тож ціна такого дрону не перевищує 300 доларів, якщо не враховувати звісно його бойову частину.
"Ці безпілотники використовуються як проти військових, так і проти цивільного населення. Проти військових їх легше використати на лінії фронту, бо FPV (First person View) значить, що оператор бачить ціль через відносно примітивну оптичну систему - об'єктив - встановлений на цьому безпілотнику. А він дійсно вкрай дешевий, от тому наприклад, якщо використовувати по місту, то це чисто терористичні якісь функції він може виконувати, бо оператор не бачить куди влучить цей безпілотник. І бойова частина у них мінімальна , на перших зразках - всього 3 кг", - розповів Романенко.
Нещодавно росіяни представили модифікацію "Молнія2", але, за словами авіаексперта, суттєвих змін у конструкції немає.
"Він фактично той самий, тільки аеродинамічніший, трішечки облагороджений. Обтічники якісь зроблені, але все одно - це дві ручки від швабри і кілька шматків фанери з пінопластовим крилом. Ці дрони, розумієте, чому росіяни вважають, що вони будуть успішні? - Бо вони вкрай примітивні і вкрай дешеві, тобто їх можна використовувати масово. Їх розробила загалом професійна фірма - Конструкторське бюро Кронштат, розміщене в Сант Петербурзі, і вони можуть випускатися масово у вигляді комплектів, тобто за дві-три години на передовій можна його скласти і запустити. Система запуску теж вкрай примітивна катапульта, яку легко переносить одна людина. Найпростіша катапульта - це те, що росіяни вважають сильними сторонами цього безпілотника . Однак перші пуски по передовій показали, що з восьми запущених безпілотників по цілі попадає один", - зазначив Романенко.
Як писав "Ми-Україна" раніше, ГУР показало кадри як український дрон "Сич" ефективно знищує цілі окупантів