За перші шість місяців роботи “Земельного банку” понад 20 тисяч гектарів державних сільськогосподарських земель було передано в суборенду через онлайн-аукціони “Прозорро”. До державного бюджету надійшло 584,9 млн грн з урахуванням ПДВ.
Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.
Як зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко, механізм онлайн-аукціонів докорінно змінив підхід до управління державними землями.
“В середньому сім учасників змагаються за кожен лот, що дозволяє збільшити стартову вартість суборенди у вісім разів. Це приклад ефективного управління державними активами”, - сказала вона.
З 1 жовтня 2024 року у системі “Прозорро.Продажі” відбулося 506 онлайн-аукціонів, які охопили 35 235 гектарів у 17 областях. За результатами 271 торгів укладено договори на 20 521 га. Найвища конкуренція зафіксована у Вінницькій області (22 учасники на лот), Полтавській і Черкаській областях (14 учасників на лот).
“За результатами укладених угод, найвищу середню ціну за гектар зафіксовано на Івано-Франківщині - 47,5 тис. грн. Найнижча середня вартість була на Закарпатті - 3 496 грн/га”, - йдеться у повідомленні.
Генеральний директор “Державного земельного банку” Ярослав Ярославський зазначив, що 69,1% переможців аукціонів - представники малого та середнього бізнесу.
“Це свідчить про довіру аграрного сектору до нового механізму”, - сказав він.
Наразі “Земельний банк” готується до запуску нового пулу земельних ділянок, що дозволить розширити можливості для агробізнесу.
Як писав "Ми-Україна" раніше, в Мінекономіки пояснили, як вплинуть мита США на Україну.