Російський вугільний сектор переживає глибоку кризу, гірничодобувні підприємства опинилися на межі банкрутства через критично низькі світові ціни на вугілля. Про це пише Newsweek.
У Центрі досліджень енергетики та чистого повітря (CREA) пояснили, що санкційний тиск через війну рф в Україна та значне скорочення обсягів продажу до Китаю завдали потужного удару по промисловому комплексу країни. За підсумками 2024 році вугільні компанії рф зафіксували сукупний збиток у 91 млрд рублів (1 млрд доларів).
Як відомо, росія посідає шосте місце у світі за обсягами видобування вугілля. Окрім того, ця галузь має критичне значення для десятків російських монопрофільних міст, економіка яких цілком залежить від вугільного сектору. Попри менший внесок у ВВП порівняно з експортом нафти і газу, падіння вугільного експорту є черговим симптомом економічної деградації через санкції.
Після того, як у квітні 2022 року Євросоюз ввів повну заборону на імпорту російського вугілля, Москва переорієнтувалася на альтернативні ринки - Китай та Індію. Однак і ці дві країни скоротили імпорт через обмежувальні заходи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інакше будуть санкції: Трамп закликав росію "припинити безглузду війну"
Минулого року доходи рф від морського експорту вугілля скоротилися на 22% до 24,9 млрд доларів порівняно з 32,2 млрд дол. у 2023 році. Водночас, за даними CREA, обсяги експорту впали на 15% за той самий період.У звіті зазначається, що обсяги експорту до Китаю різко впали на 20% до 16 мільйонів тонн, а до Південної Кореї - більш ніж на 35%, склавши 8,4 млн тонн.
Російський "Коммєрсант" пише, що у 2024 році всі російські вугільні компанії зазнали збитків, а активи поза межами найбільших холдингів не зможуть впоратися з борговим навантаженням.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Україна позитивно оцінила заяви президента США Дональда Трампа про потенційне запровадження санкцій проти росії у разі її відмови від мирних переговорів.