Уряд закрив лазівку, через яку пальне з рф потрапляло в Україну

Уряд закрив лазівку, через яку пальне з рф потрапляло в Україну

Україна заборонила імпорт пального невідомого походження. Це зроблено для того, аби російські енергоресурси не потрапляли на ринок в обхід санкцій.

Про це повідомив заступник голови Міністерства енергетики Микола Колісник та глава "Укрнафти" Сергій Корецький. Як зазначається, Кабінет міністрів на засіданні у вівторок, 9 травня, доповнив постанову №1147 щодо заборони імпорту товарів з рф забороною на імпорт пального невідомого походження. Це було необхідно з метою заблокувати потрапляння російського палива, нафти та нафтопродуктів в Україну.

Відтепер заборона стосуватиметься, зокрема, таких товарів:

  • Сирі нафта й нафтопродукти, одержані з бітумінозних порід;
  • нафта і нафтопродукти, одержані з бітумінозних порід, крім сирих, та продукти з вмістом 70 мас.% або більше нафти чи нафтопродуктів;
  • гази нафтові й інші вуглеводні в газоподібному стані;
  • паливо моторне альтернативне;
  • біодизель та його суміші, що не містять або містять менш як 70 мас.% нафти або нафтопродуктів, одержаних з бітумінозних порід.

Незважаючи на санкції паливо російського походження потрапляло в країни Євросоюзу, Туреччину та інші країни. Звідти воно прямувало також на український ринок як ресурс невизначеного походження. Такий ресурс реалізується з дисконтом, що робить економічно невигідним альтернативні маршрути постачання. Це спричиняло значний ризик дестабілізації паливного ринку.

За словами очільника "Укрнафти", скраплений газ росії почав з'являтися в Україні з осені 2022 року. Він надходив під видом продукції з Польщі, Литви та Латвії. Російський дизель при цьому прямував нібито з Албанії, Єгипту, Марокко, Тунісу, Алжиру, Туреччини та Індії. 

"Не у всіх цих країн взагалі є нафтопереробка. Це було дешево, тому деякі трейдери закривали очі на співпрацю з ворогом. Відтепер лазівки закриті", – додав Корецький.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про військовий обовʼязок і військову службу”. Документ проголосували на засіданні уряду у п’ятницю, 5 травня. Він передбачає зменшення граничного віку призовників з 27 до 25 років

Головне