Україна поки що збереже заборону на експорт газу та енергетичного вугілля з метою забезпечення національних інтересів.
Про це під час прес-конференції у Києві повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
"Це дуже складне питання. Безумовно, бізнес зацікавлений в експорті. Але вже ретроспективно можна точно сказати: якби він не був заборонений, то, з огляду на цінову кон'юнктуру європейських ринків, весь газ приватних власників був би в Європі", - сказав він.
На його думку, рішення про заборону експорту газу та енерговугілля, прийняте в умовах воєнного стану у 2022 році, гарантувало безпеку постачання енергоресурсів на внутрішньому ринку.
Водночас він зауважив, що особливістю останнього осінньо-зимового періоду було, зокрема те, що Україна його пройшла абсолютно без імпорту вугілля. Напередодні ОЗП вона мала обсяги вугілля понад 2 млн тонн. Під кінець ОЗП налічувалося близько 1,2 млн тонн, зараз обсяг вугілля становить близько 1,5 млн тонн.
Міністр додав, що достатні запаси газу дозволили працювати на цьому паливі вугільним блокам ТЕС, основним проєктним видом палива яких є вугілля-антрацит, в умовах дефіциту потужності через обстріл енергосистеми російськими загарбниками.
Як писав "Ми-Україна" раніше, глобальне виробництво рису знижується, що, своєю чергою, призводить до зростання цін на продукт. За оцінкою рейтингового агентства Fitch Solutions, у 2023 році світовий ринок відчує найбільший дефіцит рису за останні 20 років.