Ціни на нафту падають після багатотижневих максимумів

Ціни на нафту падають після багатотижневих максимумів

Світові ціни на нафту демонструють зниження після досягнення максимальних показників за останні тижні. Про це пише Reuters.

Станом на ранок 16 грудня ф'ючерси на нафту марки Brent знизились на 21 цент (0,3%) до 74,28 доларів за барель. Тоді як в п'ятницю котирування досягли свого найвищого рівня з 22 листопада. Американська West Texas Intermediate здешевіла на 30 центів (0,4%) до 70,99 дол. за бочку після виходу на максимум закриття з 7 листопада.

"Після зростання минулого тижня на +6% і з урахуванням того, що ціни на сиру нафту наближаються до верхньої межі недавніх максимумів, ми, ймовірно, побачимо деяку легку фіксацію прибутку. Крім того, цілком імовірно, що багато торгових портфелів у банках і фондах закрилися наприкінці минулого тижня і знизили інтерес до позицій у святковий сезон", - прокоментував ситуацію аналітик IG Market Тоні Сікамор.

Падіння стримується побоюваннями щодо впливу нових санкції Євросоюзу проти російської нафти та на очікуванні посилення обмежень щодо поставок з Ірану.

Нагадаємо, очільниця американського Мінфіну Джанет Єллен анонсувала розгляд додаткових санкцій проти танкерів з російського "тіньового флоту" та можливі обмеження щодо китайських банків для скорочення нафтових доходів країни-агресорки.

Водночас нові санкції США проти компаній, що торгують іранською нафтою, вже призвели до зростання цін на сиру нафту, яка продається Китаю, до пікових значень останні роки. Плюс очікується, що нова адміністрація Дональда Трампа ще більше посилить тиск на Іран.

Ще одним фактором для ринку світової нафти стало зниження процентних ставок центральними банками Канади, Європи та Швейцарії минулого тижня. За прогнозами, американський Федрезерв 17-18 грудня також знизить ставки на 0,25 процентного пункту.

Як писав "Ми-Україна" раніше, провідна сербська нафтова компанія Naftna Industrija Srbije (NIS), контрольний пакет якої належить "Газпрому", може потрапити під жорсткі санкції США вже з 1 січня. 

Головне