Трамп заявив про "повне перезавантаження" з Китаєм після торговельних переговорів у Женеві

Трамп заявив про

Президент США Дональд Трамп заявив про "повне перезавантаження" та "великий прогрес" у торгівельних відносинах з Китаєм після першого дня напружених переговорів високопосадовців обох країн у Женеві.

Про це повідомило The Guardian.

Метою зустрічі, що мала продовжитися у неділю, є деескалація торгівельної війни, спричиненої цьогорічними американськими тарифами. У своєму дописі на платформі Truth Social Трамп закликав Пекін до більшої відкритості для американського бізнесу, проте не надав деталей щодо "прогресу".

Ці переговори, перші на такому рівні після запровадження США мит на китайські товари до 145% (на що Пекін відповів 125%-ми митами), відбуваються на тлі практичної зупинки двосторонньої торгівлі обсягом майже $600 млрд на рік та побоювань глобальної економічної рецесії. У суботніх восьмигодинних дискусіях брали участь віцепрем'єр Держради КНР Хе Ліфен, міністр фінансів США Скотт Бессент та торговий представник США Джеймісон Грір.

Попри оптимістичні заяви Трампа, після першого дня зустрічей жодна зі сторін офіційно не повідомила про конкретний прогрес у питанні зниження тарифів. Між країнами залишаються фундаментальні розбіжності: Вашингтон прагне скорочення торгівельного дефіциту та зміни економічної моделі КНР, тоді як Пекін вимагає скасування американських мит та більшої конкретики у вимогах США.

Хоча китайське державне агентство "Сіньхуа" назвало самі переговори "позитивним і необхідним кроком", економічні аналітики загалом не очікують швидкого прориву. Напередодні Трамп припустив можливість запровадження 80%-х мит як альтернативи, а сторони навіть сперечалися щодо того, хто був ініціатором зустрічі. Представники адміністрації США підтвердили бажання президента деескалувати ситуацію, але наголосили, що Китай має першим піти на поступки, і США не знижуватимуть тарифи в односторонньому порядку. Міністр економіки Швейцарії Гі Пармелен, який зустрічався з обома делегаціями, назвав сам факт проведення цих переговорів у Женеві успіхом.

Як писав "Ми-Україна" раніше, продажі автомобілів у Китаї в квітні продемонстрували зростання третій місяць поспіль (+14,8% у річному обчисленні, 1,78 млн одиниць). Цьому значною мірою сприяли урядові субсидії на обмін старих авто, які допомогли нівелювати негативний вплив американських торгівельних тарифів на споживчі настрої.

Головне