Китайські державні нафтові компанії стали уникати російської нафти: Sinopec і Zhenhua Oil припинили закупівлі повністю, ще два великих імпортера -CNOOC та PetroChina - скоротили обсяги, оцінюючи відповідність січневим санкціям США проти рф. Про це пише Reuters.
Скорочення закупівель китайськими гравцями тисне на ціни на російський енергоносій, з'їдаючи доходи Москви та створюючи додатковий тиск на рф напередодні можливої угоди про припинення вогню з Україною.
Джерело видання з однієї з компаній повідомило, що імпортер припинив операції з російською нафтою, оскільки проводить додаткові перевірки на відповідність вимогам США і чекає "ясної картини" можливої російсько-американської угоди про припинення війни в Україні.
За словами трейдерів, Sinopec нині заповнює дефіцит російського імпорту за рахунок поставок із Західної Африки, з Близького Сходу та з Бразилії.
Вплив санкцій на поставки російської нафти
На "Сургутнефтегаз" і "Газпром нефть", які включені до пакету санкцій США проти рф від 10 січня, припадає близько третини морських поставок російського флагманського сорту далекосхідної нафти марки ESPO. Ці дві компанії експортують до Китаю близько 1,2 млн метричних тонн на місяць у сукупності, або приблизно 300 000 барелів на день.
Керівник торгової компанії, близький до російського постачальника, який регулярно працює з китайськими державними покупцями, заявив, що компанії уникають нафти, що видобувається компаніями, які нещодавно потрапили під санкції.
"Вони зараз беруть перерву, розмірковуючи, чи є способи обійти цю проблему", — додав керівник.
Водночас попри західні обмеження та санкції китайські держкомпанії залишаються ключовими клієнтами російської нафти, купуючи приблизно половину поставок рф до Китаю, або близько 1,3 млн барелів на добу, незалежні НП в Китаї заводи забирають решту.
В цілому, росія є найбільшим постачальником нафти в КНР, забезпечуючи 20% імпорту сирої нафти в цю країну, яка є найбільшим імпортером у світі.
Як писав "Ми-Україна" раніше, експорт нафти та нафтопродуктів з рф у лютому зменшився лише на 100 000 барелів на день порівняно з січнем до показника 7,28 млн барелів. Водночас російські нафтові доходи скоротилися на 2,4 млрд доларів.