Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що американські компанії відіграватимуть важливу роль на шляху до процвітання економіки України після підписання угоди про рідкісноземельні метали.
Про це він повідомив в ефірі телеканалу Fox News.
За його словами, домовленості відкривають шлях до активнішого економічного співробітництва між країнами, і сприятимуть пришвидшенню розвитку української економіки. На його думку, "економічна безпека - це національна безпека", а зміцнення економіки України сприятиме її обороноздатності.
Бессент наголосив, що американський бізнес зможе отримати прибутки за умови стабільного економічного зростання в Україні. Йдеться нібито не лише про видобуток копалин, а і про інвестиції в інфраструктуру та енергетику.
"Це повноцінне економічне партнерство. Це не просто рідкісноземельні корисні копалини, це інфраструктура, це енергетика. Тож тут є можливість для обох сторін справді виграти", - пояснив Бессент.
Бессент додавв, що підписання угоди є сигналом для росії про прихильність адміністрації президента Дональда Трампа довгостроковій меті - "мирної, суверенної та процвітаючої України".
"Це потужний сигнал російському керівництву, і це дає президенту Трампу можливість вести переговори з росією на ще більш міцній основі, ніж та, що була раніше між США та Україною", - наголосив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна та США підписали угоду про копалини: умови, значення та що буде далі
Угода про копалини
Документ про співпрацю в галузі ресурсів було підписано 30 квітня. В Міністерстві економіки України повідомили, що угода передбачає створення Спільного інвестиційного фонду відновлення США-Україна.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Трамп заявив, що підписана з Україною угода про видобуток рідкісноземельних елементів та мінералів теоретично може принести США "набагато більше, ніж 350 мільярдів доларів".