Турецька влада заявила про наміри допомогти відновити видобуток нафти та природного газу в Сирії. Про це повідомив міністр енергетики Туреччини Альпарслан Байрактар, пише Bloomberg.
Анкара також працює над вирішенням проблем електропостачання Сирії.
"Ми вивчаємо можливості використання сирої нафти та природного газу для відновлення Сирії. Наша мета - розвивати ці проєкти", - заявив Байрактар.
На сьогодні рівень видобутку нафти в Сирії становить лише 30 000 барелів на день, що складає близько 5% від показників двадцятирічної давнини. Довгострокова співпраця може включати будівництво нових нафто- та газопроводів, що з'єднають Сирію з експортними терміналами Туреччини.
Ця ініціатива Анкари з'явилася після того, як угруповання "Хайят Тахрір аш-Шам" (ХТШ) очоливши наступ на Дамаск, повалило режим Башара Асада. Попри те, що ХТШ визнана багатьма країнами терористичною організацією, Туреччина розглядає можливість виключення її зі свого списку терористичних організацій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 25 тисяч сирійців повернулися додому після повалення режиму Асада
Президент Реджеп Тайїп Ердоган прагне підтримувати дружні відносини з групами, що очолюють тимчасовий уряд Сирії. Це може дозволити турецьким компаніям відіграти провідну роль у відбудові та сприяти поверненню частини з 3 мільйонів сирійських біженців, які знайшли притулок у Туреччині.
Як писав "Ми-Україна" раніше, днями Туреччина заявила, що готується до переговорів з Сирією про морські кордони у Середземномор'ї. Голова турецького Мінтранспорту Абдулкадір Ураглу заявив, що майбутня угода дозволить обом країнам розширити сферу впливу в енергетичній розвідці.