День спротиву російській окупації Криму не раз у рік

День спротиву російській окупації Криму не раз у рік

Крим захоплювали роками. І це треба усвідомити. Це не один день окупації та не один день спротиву. 2014 рік - це наслідки бездіяльності державних інституцій з 1991 року. Важливо зрозуміти й те, що в усіх рішеннях щодо оборони країни та захисту територіальної цілісності держави повинна бути вольове державницьке рішення. Друга складова - це необхідність формування української ідентичності в державній політиці. У реалізації цієї політики держава повинна спиратися на українську громаду Криму, на етнічних українців Криму, що є носіями цієї національно-патріотичної складової. Це і є безпека державності.

Недооцінення центральними державними органами влади цієї ролі українців Криму в національній безпеці України є і сьогодні, на жаль. Якщо ця політика держави по відношенню до українців Криму не зміниться, - будуть наступні проблеми щодо територіальної цілісності України, будуть нові виклики та загрози. Це важливо усвідомити, зробити аналіз над помилками та реалізовувати нову державну політику щодо вже деокупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Переслідування українців та кримських татар

Люди на півострові є різні за ідеологічними переконаннями. Тому у кожного свої проблеми. Окрім життєвих проблем, у багатьох кримчан, що ніколи не зраджували Україні, є потреба в отриманні, перш за все, достовірної інформації. Це від необхідних життєвих питань щодо отримання паспорта громадянина України до питання коли звільнять Крим від окупації. Завжди на початку було слово, інформація - це надважливо на сьогоднішній день.

Переслідування активістів в Криму постійно відбувається. Буквально на днях був обшук та арешт українки Галини Балабан, однієї з активісток громадської ініціативи Українського культурного центру. Російські силовики обшукали помешкання Галини Балабан у межах відкритої адміністративної справи за ст. 20.3 КпАП РФ (“публічна демонстрація символіки екстремістської організації”). 

Переслідування будуть до тих пір, допоки ми не звільнимо Крим. ЗМІ не все можуть відстежити, бо багато інформації з Криму практично неможливо ще й отримати. Багато чого ми дізнаємося вже після звільнення Криму.

Деокупація півострову та реінтеграція

Ініціатива Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України щодо першочергових кроків реінтеграції Криму - вітається, бо без формування кадрового резерву буде складно здійснювати реінтеграцію деокупованої території, практично неможливо. Слід усвідомити ще і те, що важливо мати ще чітку стратегію і на її виконання підбирати професійні кадри.

Ще однією складовою кадрового резерву має бути формування української ідентичності в кримчан з перших днів звільнення Криму. Тобто кадровий резерв повинен формуватися не тільки за професийним відбором, але й за готовністю кожного бути в певній мірі ідеологічно підготовленою та національно-патріотичною особою для виконання надскладних завдань.

Андрій Щекун, співкоординатор руху "Євромайдан-Крим" (2013-2014рр.), представник Крайової Ради Українців Криму

Головне