Бояться контрнаступу ЗСУ: росіяни масово здаються у полон українцям

Бояться контрнаступу ЗСУ: росіяни масово здаються у полон українцям

Російські військові масово здаються у полон до ЗСУ. Лише за березень до проекту "Хочу жити" надійшло понад 3000 заявок. Чому росіяни здаються настільки масово і що чекає на тих, хто здався Збройним силам – дізнавалась наша кореспондентка.

Додому у домовині з триколором, але це якщо пощастить і свої ж не кинуть на полі бою. На лінії фронту – суцільне місиво, розповідають в ЗСУ.

"Настільки інтенсивні атаки і вони без підтримки, якоїсь серйозної броньованої техніки, тому втрати дуже і дуже серйозні", - заявив речник Східного управління військ ЗСУ Сергій Череватий.

Підбите військо кидає найманців на убій, а ті – хто куди.

"Хтось риє третю лінію траншеї, а хтось дзвонить на проект "Хочу жити" і намагається здатися", - розповіли в Координаційному штабі.

Близько 13 000 запитів про порятунок Координаційний штаб нарахував за пів року роботи держпроекту.

"У мене не було в голові грошей. У мене було у голові повернутися додому живим", - сказав один з полонених.

Окупанти обривають гарячі лінії, соцмережі, месенджери і навіть офіційний сайт проекту. Роскомнагляд намагається позбутися його ще з вересня, але марно.

27 мільйонів разів росіяни зайшли на сайт проекту "Хочу жити", з них понад 80% - з самої федерації. Наперед умовами цікавляться навіть білоруси.

"Це дуже потужний показник, але для того, щоб вберегти їх, то Україна оформлює їх як тих, хто взяв їх у полон під час бою", - заявили в Координаційному штабі.

Як живуть росіяни у полоні?

У таборі -  сотні бранців і тих, кого спіймали, і хто здався сам. Скільки ж росіян склали зброю – достатньо, кажуть у ГУР, щоб обміняти на наших там.

Полонені окупанти мають: сніданок, обід, вечерю, гостинці від рідних, дзвінки їм, допомогу медиків, опіку "Червоного хреста" і навіть зарплату. Полонені росіяни мають змогу працювати і заробляти у гривнях.

"Я не думав, що буде таке відношення після всього цього", - розповів один з військовополонених.

"Просто соромно за зроблене, за те, що я взяв зброю і пішов на Україну зі зброєю", - сказав інший.

Росіяни, які здалися самі через проект "Хочу жити" мають на вибір два шляхи:

  • Можуть проситися на обмін зараз чи після нашої перемоги;
  • Просити про прихисток у Німеччині чи Нідерландах.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Рада ЄС підтримала приєднання України до “роумінгового безвізу”.

Головне