Зброя, мир і суб'єктність: результати саміту G7

Зброя, мир і суб'єктність: результати саміту G7

Треба зробити певні висновки з "дипламатичного рейду" Володимира Зеленського до Хіросіми на Саміт G7.

Переліковувати скільки і якої зброї президенту вдалося “добути” для України марно, адже її багато і вона дуже різна, від постійно потрібних нам боєприпасів до РСЗО та артилерії, до броньованих машин різних моделей та призначення. Виділяється серед іншого і новий транш від Президента США Байдена у майже $400 млн.

Звичайно, те, чого так довго усі чекали і до чого так довго йшли — це далекобійні ракети, поки ще не ATACMS, але уже Storm Shadow, а це, повірте, зовсім не мало! Плюс, важкі безпілотники дальнього радіусу дії і, звичайно, прийняте політичне рішення по літакам!

F-16 звучить, як пісня для українського вуха, як свого часу звучали Javelin, HIMARS та Leopard. А знавці військової справи і взагалі кажуть, що з приходом в Україну F-16 нарешті зазвучить справжня симфонія для нас і остання “мелодія німф” для наших ворогів!

Не зброєю єдиною

Під час цього “дипломатичного рейду” Президента України  “від Гельсінкі до Хіросіми”, цю серію міжнародних візитів потрібно обліковувати саме так, Володимиру Зеленському вдалося не тільки значно підсилити військовий потенціал України перед уже давно анонсованим контрнаступом, а і вирішити цілий ряд стратегічних питань. Серед них:

  • підписання резолюції ключовими членами НАТО про те, що вони підтримують майбутнє членство України в Альянсі. Це особливо важливо напередодні майбутнього Саміту НАТО у Вільнюсі. На якому ми прагнемо отримати остаточне політичне рішення про членство України в НАТО та непорушні гарантії безпеки на шляху до нього;
  • перемовини про підтримку ключових гравців на шляху до повноцінного членства в ЄС. Оскільки, уже в цьому році ми можемо, враховуючи наші євроінтеграційні досягнення, офіційно стати на шлях отримання повноцінного членства в ЄС і реалізувати нашу давню мету та мрію, об’єднатися з народами Європи в одну міцну та заможну, юридично-оформлену "сім’ю";
  • донесення до всіх ключових світових гравців необхідності прийняття "Мирного плану", як єдиного, безальтернативного та ключового. Адже, війна іде саме в Україні, тому ми, точно, краще за інших “миротворців” у світі знаємо, що точно призведе до сталого миру, а не чергової заморозки та “картонного перемир’я”.

Але, слід зазначити, що Володимир Зеленський жодним чином не відкинув будь-яку миротворчу ініціативу, звідки б вона не лунала, а навпаки, готовий сідати за стіл перемовин з кожним чиї пропозиції несуть користь Україні та українцям.

Більше того, на G7 за ініціативи Зеленського було погоджено провести міжнародний Саміт по “Мирному плану України” в липні місяці, напередодні саміту НАТО у Вільнюсі, щоб усі остаточно зрозуміли, що у світу є консолідована, спільна та рішуча позиці. І про мир можна говорити тільки на умовах України, і на базі Нашого “Мирного плану”!

“В Україні зараз б’ється серце демократії”

Як на мене, таких надрезультатів Україні на міжнародній арені, ще не вдавалось досягнути ніколи за всі наші роки незалежності! Факторів надзвичайно багато, але основний це люди, українці, які змогли об’єднатися навколо одного лідера та спільної мети — Перемоги! Такими сильними ми ще не були ніколи, такими рішучими та по-хорошому зухвалими, Україну ще ніхто не бачив... і ми спільно досягаємо для кожного із нас і для нашої України ключового — суб’єктності! Права говорити на рівних і коли з нашою думкою рахуються у світі, і не тому що нас жаліють, а тому, що розуміють, що саме в Україні зараз формується нове майбутнє світу і створюється нова конфігурація світової безпеки!

Я переконаний, і зі мною погодиться Прем’єр-міністр Японії, Фуміо Кішідо, який під час свого виступу сказав приблизно наступне, що від подій в Україні зараз залежить вся світова система безпеки.

Отже, глобальність процесів, що відбуваються в Україні, прямо на наших очах, абсолютно чітко усвідомлюють ключові світові гравці, а отже і роль України у створенні нового світового порядку, також, думаю, важко переоцінити.

“В Україні зараз б’ється серце демократії”, як нещодавно дуже влучно в Києві заявив Салліван, під час візиту Байдена, і був абсолютно правий! І чи це серце спиниться, чи дасть новий поштовх у боротьбі світу з тоталітаризмом, диктатом та тероризмом і принесе оновлення та очищення в систему колективної світової безпеки, вирішується зараз в одному місці на планеті – в Україні!

Як сприймають Україну у світі

В цьому блозі я хотів більше написати не про кількість того, що уже отримала Україна внаслідок цього “дипломатичного рейду” Президента України Володимира Зеленського, від “Гельсінкі до Хіросіми”, а про сприйняття України у світі і того, що нам вдалося досягти за останній рік. Як на нас дивляться друзі, вороги, та потенційні партнери.

Чи готові наші друзі стримувати свої обіцянки та зобов’язання і що вони хочуть отримати навзаєм? І, взагалі, як на нас дивляться у світі, як на ображеного підлітка, чи як на упевненого в своїх силах спортсмена з олімпійським потенціалом?

Переконаний, ви уже зробили для себе усі висновки, без пафосу та істерії. Усе буде добре, ми крок за кроком впевнено ідемо до нашої Перемоги та нашої мрії — волі та успішної України!

Олексій Буряченко, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих громад”

Головне