Далеко, але разом: як підтримувати стосунки на відстані

Далеко, але разом: як підтримувати стосунки на відстані

З початку повномасштабного вторгнення багато пар опинилися розділені кордоном. І відчули на собі основну властивість розлуки. А саме - підсилювати те, що є між людьми. Так, палко закохані на відстані відчувають пристрасть ще гостріше. Втомлені роками подружжя - віддаляються ще більше. Давайте розберемося, як підтримувати стосунки на відстані, аби вони не виснажували і не псувалися, а наповнювали обох партнерів.

Дбайте про себе

Основна причина сварок у парах - нестабільний психологічний стан партнерів. Тож перше, що варто зробити задля сімейної  злагоди - це подбати про себе та своє ментальне здоров’я. Задовольняйте свої базові потреби, такі як повноцінний відпочинок, нормальне харчування, адекватне фізичне навантаження, достатнє спілкування. Вчіться справлятися зі стресом, екологічно виводити емоції. І тоді левова частка гострих кутів згла́джуватимуться самі собою. 

Будьте командою

У скрутних ситуаціях люди часто фокусуються на собі і своїх власних почуттях. Забуваючи при цьому про почуття інших. Як наслідок - починають сипати претензіями, докоряти, навіть влаштовувати перевірки. І тоді взаємини більше нагадують протистояння опонентів, ніж командну роботу. Відслідковуйте це і будьте зі своїм партнером на одному боці.

Підтримуйте романтику

Якщо ваші зідзвони більше схожі на планірки. А в переписках ви обговорюєте лише поточні проблеми, час це змінити. Започаткуйте традицію влаштовувати онлайн-побачення. Візьміть улюблені напої, зідзвоніться по відео-месенджеру і спробуйте не говорити про організаційні та побутові моменти. Можливо, таким чином ви не тільки зможете підтримати стосунки на відстані, а й освіжити свої почуття. 

Пам’ятайте, що так буде не завжди. Ця чарівна фраза може підбадьорити у будь-якій скрутній ситуації. Зокрема, і коли ви та ваша кохана людина далеко одне від одного. Адже все, що відбувається - не буде тривати вічно.

 Олена Шершньова, практикуюча психологиня

Головне