Чи є перспектива у криптовалюти - Кущ

Чи є перспектива у криптовалюти - Кущ

Займімося більш утилітарним аналізом. Кілька слів про перспективи криптовалюти.

Для збереження лідерства в галузі фінтеху, США проводитимуть дві протилежні політики:

  1. Займати лідерські позиції в галузі криптовалют.
  2. Всіляко гальмувати запуск національних цифрових валют.

 

Перше необхідно для збереження контролю за світовими фінансовими транзакціями. Інакше санкції перестануть працювати і буде втрачено глобальну роль долара.

Лідерство у світі криптовалют США формуватимуть, зокрема, використовуючи їхню сильну і постійну волатильність, що гаситься лише за допомогою стейблкоїнів usdt, тобто прив'язкою криптовалют до фіатного долара. Тільки так "крипта" стає стабільною мірою вартості та засобом платежу.

Це, до речі, одна з ідей американського фондового гуру - Говарда Лютника, якого ледь не призначили міністром фінансів в адміністрації Трампа. Контролюєш стейблкоїн із прив'язкою до долара - контролюєш криптодолар - контролюєш розрахункову криптосистему - зберігаєш переваги фіатного долара в рамках глобального нееквівалентного обміну матеріальних ресурсів на фіатну валюту.

Перебити це можна лише за допомогою стейблкоїна з іншою сильною валютою, наприклад, з євро або юанем. Або ж за допомогою стейблкоїна з реальним біржовим активом, наприклад із золотом чи нафтою.
Тому США будуть поспішати, поки не розвинувся криптоюань або криптозолото. Або криптонафта.

З цієї ж причини США будуть максимально гасити проєкти розвитку національних цифрових валют, оскільки цифрова валюта на базі технології блокчейн позбавляє переваг неконтрольованої емісії фіатних валют.
Крім того, маркерна інформація щодо крипти загалом і біткоїна зокрема - це новини щодо використання таких фінансових інструментів під час:

  • погашення держборгу США;
  • формування федеральних резервів (Мінфіну США і ФРС).

 

Саме ця новинна стрічка визначатиме ціновий тренд біткоїна найближчими роками. Без першого і другого пунктів мільйона доларів за біткоїн може і не бути.

Наразі маємо указ Трампа про використання біткоїна під час формування федеральних резервів і про блокування проєкту цифрового долара.

Тобто для хвильового зростання біткоїна поки немає зазначеного вище першого пункту. Він може з'явиться в указі Трампа, але явно не зараз.

Олексій Кущ, економіст, фінансовий аналітик

Головне