Астрономи вперше спостерігали, як зірка поглинає планету на відстані 12 тис. світлових років.
Про це повідомили Space та дослідники в журналі Nature. Як зазначається, науковці передбачають, що те ж саме станеться із Землею приблизно через 5 млрд років.
Астрономи також проаналізували незліченну кількість зірок на різних етапах їхньої еволюції. Вони виявили, що коли Сонце і подібні до нього зірки наближаються до кінця свого життя, вони починають вичерпувати своє основне джерело палива. Йдеться про водень біля ядер. Це призводить до того, що ядра зірок стискаються, а зовнішні оболонки розширюються та охолоджуються.
Під час фази "червоного гіганта" зірки можуть розширюватися від 100 до 1000 разів у порівнянні зі своїм початковим діаметром. При цьому вони поглинають планети, що обертаються на близьких орбітах.
"Ми знаємо, що це має відбуватися з усіма планетами, які обертаються на відстанях менших, ніж Земля, але було надзвичайно складно надати експериментальні докази цього", – розповів провідний автор дослідження, астрофізик з Массачусетського технологічного інституту Кішалай Де для Space.com.
Вчені знали, що зірки поглинають планети перед і незабаром після розширення. Однак перед цим випадком науковцям не вдавалось побачити сам процес.
"Поглинання планет було фундаментальним прогнозом у нашому розумінні зірок і планет, але як часто це відбувається – невідомо. Тому виявлення потенційно рідкісної події вперше – це завжди захоплююче", – поясни Кішалай Де.
Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, співробітники NASA зняли на відео величезне торнадо на Сонці, яке складалося з вихорів плазми. Зокрема, явище зафіксувала Обсерваторія Сонячної динаміки NASA