НМТ-2025: як проходить реєстрація, що буде в тестах та коли результати

НМТ-2025: як проходить реєстрація, що буде в тестах та коли результати

Реєстрація на національний мультипредметний тест розпочнеться за місяць. Що треба знати учням 11 класів про НМТ для вступу на бакалаврат? Розповідає "Ми – Україна".

Реєстрація на НМТ: строки та документи

У 2025 році реєстрація на НМТ розпочнеться та завершиться раніше, ніж минулого року.

На сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) на головній сторінці зареєструватися можна буде у розділі "Персональний кабінет учасника НМТ".

Початок основного періоду реєстрації – 6 березня, звершення – 3 квітня. З 6 березня по 8 квітня, після вдалої реєстрації, можна буде змінити реєстраційні дані, зокрема предмет на вибір.

При оформленні кабінету треба:

  • внести у форму персональні дані;
  • вказати місто, де учасник буде проходити НМТ;
  • зазначити, до якої категорії належить учасник: випускник минулих років або випускник цього року. Випускники цього року вказують заклад, де навчаються;
  • вказати предмети НМТ. Цьогоріч три предмети є обов'язковими: українська мова, математика, історія України. Четвертий предмет – на вибір: іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська), українська література, фізика, хімія, біологія, географія;
  • прикріпити до форм сканкопії або фотокопії документів: паспорту або паспортного документу, реєстраційного номера облікової картки платника податків, довідки зі школи про завершення здобуття повної загальної середньої освіти за зразком (випускники цього року) або документа про здобуту повну загальну середню освіту (випускники минулих років).

Якщо під час основного періоду реєстрації з якихось причин відмовили у ній або з поважних причин не було можливості зареєструватися, з 9 по 14 травня буде додатковий період реєстрації, а до 19 травня можна буде внести зміни в реєстраційні дані. Це вже для тестування під час додаткової сесії НМТ.

Запрошення на основну сесію НМТ із датою, часом та місцем проходження надійде учаснику також трохи раніше, ніж минулоріч – з 4 травня. На додаткову сесію – з 11 липня. В документі буде дата, час та місце проходження НМТ. Заздалегідь розташування екзаменаційних центрів не розголошують з міркувань безпеки.

Як і у попередні роки, можна буде пройти НМТ за кордоном. Алгоритм реєстрацій той самий, але ще зарано казати, де саме в інших країнах будуть екзаменаційні центри. За наказом про проведення НМТ-2025 перелік населених пунктів за кордоном, де створять центри, мають тільки подати на затвердження до 28 лютого. Повністю мережу тимчасових екзаменаційних центрів (ТЕЦ) основної сесії мають затвердити до 28 квітня та до того ж часу розподілити між ними учасників.

Після підтвердження реєстрації від регіонального центру, учасник НМТ зможе створити у своєму персональному кабінеті сертифікат НМТ. Це, разом із паспортом, документ для проходження тесту – його треба буде роздрукувати і взяти із собою на пункт тестування.

НМТ-2025: коли тести?

Основна сесія НМТ-2025, як і минулого року, триватиме з 14 травня по 25 червня. Зазвичай першими у середині травня в ній беруть участь випускники минулих років. Випускники цього року – наприкінці травня та до завершення основної сесії.

Додаткова сесія у цьому році буде трохи пізніше, ніж у минулому, з 14 по 25 липня.

Той, хто з поважних причин не зможе взяти участь у тесті під час основної сесії, матиме змогу протягом кількох днів зареєструватися на додаткову. Поважні причини – це, до прикладу, хвороба, ДТП, смерть або хвороба близьких, тривала повітряна тривога або технічні проблеми на пункті тестування, після яких неможливо продовжити тест. Запізнення не є поважною причиною і не дає можливості скласти НМТ у додаткову сесію замість основної.

В разі участі у додатковій сесії, якщо не вийшло завершити роботу під час основної, тест треба буде проходити знову з усіх предметів і задання будуть іншими.

Як проходить НМТ?

Стандартний дедлайн, до якого треба бути у вказаному в запрошення пункті тестування – за десять хвилин до початку.  Усі вимоги та застереження щодо цього будуть у запрошення на НМТ. Вже на пункті інструктор видасть індивідуальну картку з логіном та паролем для входу в систему.

Перший блок. Треба проходити тест з української мови та математики. На цей етап відводиться 120 хвилин. Можна стрибати між завданнями одного предмету, міняти виконання тестів з двох предметів між собою, завершити один предмет швидше та витратити більше часу з відведених двох годин на виконання іншого. Якщо завершити цей етап завчасно, зекономлений період піде на користь перерви, а не другого предметного блока.

Перерва 20 хвилин. Це на перекус, вбиральню, передишку. Учасникам не радять побиватися за попередніми завданнями, перевіряти себе. Треба перезавантажитися для наступного блока.

Другий блок. Тести з історії України та предмету на вибір триватимуть ще 120 хвилин. Умови ті самі, що й для першого етапу: можна стрибати, міняти місцями, економити час. Проте насправді 60 хвилин на один предмет – це не дуже багато, а перестрибування – зайва логістика, яка з'їдає час, тому цим не радять зловживати.

Після того, як завершиться тест, учасники побачать свої результати у тестових балах – тобто виходячи з кількості правильних відповідей. Офіційні результати основної сесії будуть до 4 липня, додаткової – до 30 липня.

Результати НМТ-2025: все про бали

Мінімальні тестові бали наразі відомі тільки з проєкту порядку прийому до вишів у 2025 році, остаточно його ще не затвердили. Виходячи з проєкту, не відбулося змін, порівняно із минулим роком, та зберігся стандарт: мінімальний бал – це 15% від максимального.

У 2025 такі мінімальні порогові бали з предметів НМТ:

  • українська мова – 7 балів з 45 можливих;
  • математика – 5 балів з 32 можливих;
  • історія України – 8 балів з 54 можливих;
  • іноземна мова – 5 балів з 32 можливих;
  • біологія – 7 балів з 46 можливих;
  • фізика – 5 балів з 32 можливих;
  • хімія – 6 балів з 40 можливих;
  • географія – 7 балів з 46 можливих;
  • українська література – 7 балів з 45 можливих.

Якщо не набрати мінімальний бал хоча б з одного предмета, уся екзаменаційна робота вже не підходить для вступу. У 2025 році можна використовувати результати тестів за 2022, 2023 та 2024 роки. Проте їх не можна змішувати. Подаватися на вступ можна тільки за результатами якогось одного.

Тестові бали треба перевести у шкалу від 100 до 200 балів (рейтингові бали). Для цього застосовують таблиці переведення з порядку прийому на навчання у виші, який поки є у проєкті. Всі таблиці переведення у додатку 5 до проєкту. Порівняно із 2024 роком вони не змінилися.

укрмова1.jpg (87 KB)

математика2.jpg (68 KB)

історія3.jpg (98 KB)

іноземна4.jpg (75 KB)

біологія5.jpg (87 KB)

фізика6.jpg (69 KB)

хімія7.jpg (78 KB)

географія8.jpg (88 KB)

укрліт9.jpg (88 KB)

Також для переведення тестових балів у рейтингові є калькулятори.

В електронний кабінет на сайті УЦОЯО надійде результат НМТ-2025 вже за шкалою від 100 до 200 балів з кожного предмета. Отримає ці дані від УЦОЯО й Єдина державна електронна база з питань освіти (ЄДЕБО). Через систему Вступ на ЄДЕБО треба буде подавати заяви у вищі навчальні заклади.

Саме для вступу значення має вже конкурсний бал. Його виводять на основі рейтингового. Це середній показник результатів НМТ. Проте до кожного предмету, в залежності від спеціальності, застосовують вагові коефіцієнти. Вони у додатку 7 до проєкту порядку прийому до вишів. На той час, коли буде актуальним розрахунок, вже працюватимуть калькулятори конкурсного балу, зокрема на сайті ЄДЕБО. Треба буде знати вагові коефіцієнти і одразу після НМТ можна буде приблизно зрозуміти, який виходить конкурсний бал.

Згідно із проєктом порядку вступу, збираються підвищити вагові коефіцієнти фізики та хімії, зокрема й для тих спеціальностей, де глибокі знання із цих предметів не є принциповими, як-от менеджмент або право.

Конкурсний бал важливий, бо до нього теж висувають вимоги (поки проєктом порядку вступу).

Не можна буде подавати заяви на бюджет, якщо конкурсний бал нижче 130 балів.

В разі конкурсного балу нижче 150, не можна буде взагалі подавати заяви на такі спеціальності:

  • Право
  • Публічне управління та адміністрування
  • Міжнародні відносини
  • Міжнародне право
  • Фармація
  • Стоматологія
  • Медицина
  • Педіатрія
  • Медична психологія

Національний мультипредметний тест: характеристики по предметам

Українська мова

Кількість завдань та типи. 30 завдань, з яких 25 з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п'яти варіантів(один бал за правильну), п'ять завдань – на встановлення відповідності або логічні пари (можна отримати до чотирьох балів за усі правильно встановлені відповідності).

Максимальна кількість балів. 45 балів.

Наповнення. Мовні теми шкільного курсу у пропорційних кількостях, але із меншою увагою, з огляду на комп'ютерне тестування, до розділів "Стилістика" та "Розвиток мовлення" та за новим правописом:

  • Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія;
  • Лексикологія. Фразеологія;
  • Будова слова. Словотвір;
  • Морфологія;
  • Синтаксис;
  • Стилістика;
  • Розвиток мовлення.

Основа. Чинна програма ЗНО (в частині "Українська мова).

Математика

Кількість завдань та типи. 22 завдання, з яких 15 завдань з однією правильною відповіддю з п'яти варіантів (можна отримати один бал), три завдання – встановлення відповідності (до трьох балів за усі правильні відповіді в межах завдання), чотири завдання – коротка відповідь (два бали за правильну).

Максимальна кількість балів. 32 бали.

Наповнення. Програма з алгебри та геометрії, а саме:

  • Числа і вирази;
  • Рівняння, нерівності і їх системи;
  • Функції;
  • Елементи комбінаторики, початки теорії ймовірностей та елементи математичної статистики;
  • Планіметрія;
  • Стереометрія.

Основа. Програма ЗНО з математики.

Будуть довідкові матеріали.

Історія України

Кількість завдань та типи. 30 завдань з яких: 20 завдань – з однією правильною відповіддю з чотирьох варіантів (один бал за правильну), чотири завдання – логічні пари (до чотирьох балів в залежності від кількості правильних відповідей), три завдання – правильні послідовності (до трьох балів), три завдання – вибір трьох правильних відповідей з семи варіантів (до трьох балів).

Максимальна кількість балів. 54 бали.

Наповнення. Шкільна програма з темами від найдавніших часів до початку XXI століття (включно із нинішньою війною):

  • Вступ до історії України;
  • Стародавня історія України;
  • Русь-Україна (Київська держава);
  • Королівство Руське (Галицько-Волинська держава). Монгольська навала;
  • Руські удільні князівства у складі іноземних держав у другій половині XІV – першій половині  XVІ ст. Кримське ханство;
  • Українські землі у складі Речі Посполитої в другій половині XVI ст;
  • Українські землі у складі Речі Посполитої в першій половині XVII ст.;
  • Національно-визвольна війна українського народу середини XVII ст.;
  • Козацька Україна наприкінці 50–80-х рр. XVII ст.;
  • Українські землі наприкінці XVII – в першій половині XVIII ст.;
  • Українські землі в другій половині XVIII ст.;
  • Українські землі у складі Російської імперії наприкінці XVIII – в першій половині XIX ст.;
  • Українські землі у складі Австрійської імперії наприкінці XVIII – в першій половині XIX ст.;
  • Культура України кінця XVIII – першої половини XIX ст.;
  • Українські землі у складі Російської імперії в другій половині XIX ст.;
  • Українські землі у складі Австро-Угорщини в другій половині XIX ст.;
  • Культура України в другій половині XIX – на початку XX ст.;
  • Українські землі у складі Російської імперії в 1900–1914 рр.;
  • Українські землі у складі Австро-Угорщини в 1900–1914 рр.;
  • Україна в роки Першої світової війни;
  • Початок Української революції;
  • Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;
  • Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;
  • Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;
  • Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;
  • Україна в роки Другої світової війни;
  • Україна в перші повоєнні роки;
  • Україна в умовах десталінізації;
  • Україна в період загострення кризи радянської системи;
  • Відновлення незалежності України;
  • Становлення України як незалежної держави;
  • Творення нової України.

Основа. Програма ЗНО з історії України.

Іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька)

Кількість завдань та типи. Буде 32 запитання по одному балу за кожну правильну відповідь:

  • з першого по п'яте запитання та з 11 по 16 запитання, тобто загалом 11 завдань – встановлення відповідності;
  • з шостого по десяте запитання, тобто загалом п'ять завдань – вибір однієї правильної відповіді з чотирьох;
  • з 17 по 32 запитання, тобто загалом 16 завдань – заповнення пропусків.

Максимальна кількість балів. 32 бали.

Наповнення. Шкільна програма з частинами "Читання" та "Використання мови".

Основа. Програма ЗНО з іноземної мови.

Українська література

Кількість завдань та типи. Буде 30 завдань. З них 25 завдань – вибір однієї правильної відповіді з п'ятьох варіантів (один бал за правильну), п'ять завдань – встановлення відповідності (до чотирьох балів).

Максимальна кількість балів. 45 балів.

Наповнення. Усі теми шкільного курсу:

  • Усна народна творчість
  • Давня українська література;
  • Література кінця XVIII – початку XX ст.;
  • Література XX ст.;
  • Твори українських письменників-емігрантів;
  • Сучасний літературний процес (кінець XX – початок XXI ст.)

Основа. Програма ЗНО в частині "Українська література".

Біологія

Кількість завдань та типи. Загальна кількість завдань – 30. З них 24 завдання – вибір однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів (один бал за правильну), чотири завдання – встановлення відповідності (до чотирьох балів), два завдання – вибір трьох відповідей з трьох груп варіантів (до трьох балів).

Максимальна кількість балів. 46 балів.

Наповнення. П'ять розділів шкільного курсу:

  • Вступ. Хімічний склад, структура і функціонування клітин. Реалізація спадкової інформації;
  • Закономірності спадковості і мінливості;
  • Біорізноманіття;
  • Організм людини як біологічна система;
  • Основи екології і еволюційного вчення.

Основа. Програма ЗНО з біології.

Географія

Кількість завдань та типи. Буде 30 завдань. З них 20 завдань – вибір однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів (один бал за правильну), чотири завдання – коротка відповідь, розв'язування задачі (до двох балів), шість завдань – вибір трьох правильних відповідей з семи запропонованих (до трьох балів).

Максимальна кількість балів. 46 балів.

Наповнення. Сім розділів зі шкільної програми:

  • Загальна географія;
  • Географія материків і океанів;
  • Фізична географія України;
  • Населення України та світу;
  • Україна і світове господарство;
  • Регіони та країни;
  • Глобальні проблеми людства. Сталий розвиток.

Основа. Програма ЗНО з географії.

Фізика

Кількість завдань та типи. Буде 20 завдань, з яких 12 завдань – вибір однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів (один бал за правильну), два завдання – встановлення відповідності (до чотирьох балів), шість завдань – коротка відповідь, розв'язування задачі (два бали).

Максимальна кількість балів. 32 бали.

Наповнення. П'ять розділів шкільного курсу:

  • Механіка;
  • Молекулярна фізика та термодинаміка;
  • Електродинаміка;
  • Коливання і хвилі. Оптика;
  • Елементи теорії відносності. Квантова фізика.

Основа. Програма ЗНО з фізики.

Будуть довідкові матеріали.

Хімія

Кількість завдань та типи. Кількість завдань – 30. З них 22 завдання – вибір однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів (один бал за правильну), два завдання – встановлення відповідності (до трьох балів), шість завдань – коротка відповідь (до двох балів).

Максимальна кількість балів. 40 балів.

Наповнення. Чотири розділи:

  • Загальна хімія;
  • Неорганічна хімія;
  • Органічна хімія;
  • Обчислення в хімії.

Основа. Програма ЗНО з хімії.

Будуть довідкові матеріали.

На столах в екзаменаційних центрах будуть лише чернетки, а з собою треба брати ручку. Записи з чернеток до уваги ніколи не беруть. Мобільні телефони та будь-які гаджети під забороною. Жодних роздруківок, навіть якщо вони повністю дублюють довідкові матеріали, брати не можна, так само, як і власні чернетки. Довідкові матеріали відкриваються в окремій вкладці.

Як і у попередні роки повномасштабного вторгнення, пробного тестування у 2025 році не буде. Перевіряти себе і тренуватися можна розв'язуючи тести минулих років.

Тести для тренування:

Результати НМТ-2025 – основа для вступу у вищий навчальний заклад. Той, хто у виш вступати не збирається не зобов'язаний проходити тестування.

Після отримання результатів абітурієнти подаватимуть документи у вищі навчальні заклади. Попередня дата початку вступної кампанії – 1 липня. Тоді, згідно проєкту порядку вступу, можна буде створювати електронні кабінети на сайті ЄДЕБО. Про плани на вступну кампанію-2025 "Ми – Україна" розповідав раніше.

Головне